7/24 İLETİŞİM: 0216 588 51 86
TR   |   EN
Nord Travel
Sıkça
Sorulan
Sorular

Araç Kiralama

VIP Transfer

Shuttle

Otel Danışma

Şehir Gezileri & Turlar

Sıkça Sorulan Sorular > Araç Kiralama

 Yaş ve ehliyet sınırı nedir?

Araç grup ve modeline göre en az 21 yaş ve en az 2 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır. Detaylar için lütfen sayfamızdaki > firma araç kiralama koşullarını okuyunuz.

 Kredi kartım yok, araç rezervasyonu alabilir miyim?

Aracı kullanacak kişinin yaş ve ehliyet kurallarına uyması, ayrıca mutlaka kendisine ait aktif ve provizyon için gerekli bir bakiyeye sahip kredi kartı olması gerekmektedir.

 Görünen fiyatlara vergiler dahil midir?

Sayfamızda sunulan fiyatlara KDV ve kasko dahildir. Benzin, bebek koltuğu, ogs (lastik-cam-far) sigortası vb. ekstralar fiyatlara dahil değildir.

 Olası kaza durumunda ne yapmalıyım?

Kaza durumunda, öncelikle mutlaka geçerli trafik kurallarına uygun olarak rapor tutturulmalıdır. Aynı zaman, aracı kiralayan firma yetkililerine de mutlaka bilgi verilmelidir ve kendilerinin yönlendirmesine göre hareket edilmelidir.

 Kaza durumunda masrafları sigorta karşılar mı?

Trafikten alınacak rapora göre sigorta firmasının tespiti geçerli kabul edilir, ama aracı kullanan misafirin hatası yok ise sigorta bu masrafları karşılar ve yeni bir araç gönderilir. Kira sözleşmesinin üzerinde yazan isim dışında başka biri aracı kullanıyorsa, hata karşı tarafta olsa dahi sigorta devreye girmez.

 Araç rezervasyonumu 24 saatten daha az kullanmak üzere aldım. Ne kadar ücret öderim?

Minimum kiralama süresi 24 saat olduğundan, en az 1 günlük ücret alınır.

 Kiralama süresi bir günü birkaç saat ile aştı. Tam bir gün daha ödemek zorunda mıyım?

1 günü aşan kiralamalarda, son gün içindeki kullanım süresi;- 1 saati aşarsa günlük ücretin 1/3'ü- 2 saati aşarsa günlük ücretin 2/3'ü- 3 saati aşarsa tam gün ücreti ödenir.

 Havaalanlarında firmaların ofisleri 24 saat açık mıdır?

Ofislerimiz 7/24 açıktır.

 Alınan rezervasyonu ne zamana kadar iptal edebilirim?

Rezervasyon başlangıcından 48 saat öncesine kadar iptal edilebilir. Aksi durumda, 1 günlük araç kiralama bedeli tahsil edilerek kalan bedel iade edilir.

 Önceden aldığım rezervasyonda tarih ya da saat değişikliği yapabilir miyim?

Rezervasyon başlangıcından 48 saat öncesine kadar değişiklik yapmak için iletişim numaralarımızdan başvurmanız yeterlidir.

 Araçların bakımlı olduğuna güvenebilir miyim?

Araçların kirada iken arıza çıkması bizlere hem ekonomik hemde personel açısından yük getirmektedir.Bu nedenle araçların bakımları aksatılmadan yapılmaktadır.

 Araç filonuzda bulunmayan araçlarıda sağlaya biliyor musunuz?

Kiralamayı planladığınız araç parkımızda mevcut değil ise çözüm ortaklarımız aracılığı ile tedarik ederek NORDRENTACAR güvencesi ile hizmet sunmaktayız.

 Araç iade süremi kiralama tarihinde uzatabilir miyim?

Araç kiralama süre bitiminden 48 saat önce ofisimizle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Aksi halde araç kira süre bitiminde aracın iadesi istenilebilir.

 

Hala aklınıza takılan konular mı var?
0216 588 51 86 numaralı telefondan bizi arayarak veya ofislerimizde bizi ziyaret ederek sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

E Konsept